Skandynawia - Północ Magiczna

Strona główna | Wydarzenia Skandynawia | Szwecja - Sceny przemocy w windzie i BRAK REAKCJI

Szwecja - Sceny przemocy w windzie i BRAK REAKCJI

STHLM Panda Szwecja Youtube

Foto: fundację STHLM Panda (Fot. YouTube)

W Szwecji opublikowała niepokojące wideo, na którym widać, jak mężczyzna w windzie bije i grozi kobiecie. Czy ludzie reagują? Tylko jedna kobieta. Reszta gra na telefonie, spuszcza wzrok i szybko wychodzi z windy żeby nie mież problemów. Zobacz film


STHLM Panda to szwedzka organizacja, która za pomocą ukrytych kamer bada zachowanie ludzi w różnych sytuacjach. Swój ostatni eksperyment przeprowadziła w windzie. Żeby zbadać, czy ludzie reagują na przemoc w rodzinie, zatrudniono parę aktorów i poproszono ich o odegranie krótkiej scenki. Przy współpasażerach chłopak obraża swoją dziewczynę i łapie ją ostro za szyję. Słychać, jak uderza partnerkę w twarz i grozi, że ją zabije.

Przyciska też kobietę do ściany i krzyczy na nią. Sceny są przejmujące, ale reakcji wśród współpasażerów brak. Większość nie reaguje, ignoruje agresywne zachowanie mężczyzny, gra na telefonie, spuszcza wzrok, ogląda swoje ubranie lub szybko wychodzi z windy. Na 54 osoby stanowczo reaguje jedynie jedna kobieta. Grozi mężczyznie, że zadzwoni po policję. 

materiał z www.wyborcza.pl

Autor: ania