Skandynawia - Północ Magiczna

Strona główna | Wydarzenia Skandynawia | Morze Południowe jest bliżej niż myślisz....

Morze Południowe jest bliżej niż myślisz....

Park Safari Knuthenborg Wyspa Møn Dania http://skandynawia.com.pl/

Foto: Skandynawia na każdą kieszeń

Zelandia Południowa i duńskie wyspy Lolland-Falster oraz Møn.  Dużo zieleni, białe skały kredowe wznoszące się ponad niebieskim morzem i fakt, że region południowy jest najdalej na południe wysuniętą częścią Danii – to spowodowało, że obszar ten nazywany jest Morzem Południowym. Zarówno morze jak i plaże zostały uznane za najczystsze w Europie , ale turyści przyjeżdżają tutaj na pewno również dlatego, że w regionie tym można dużo zobaczyć i przeżyć.

Wyspa Møn

Słynie w świecie z cudu natury - kredowych klifów (Møns Klint) sprzed ponad 70 mln lat, które stanowią najwyższe wybrzeże klifowe nad całym Bałtykiem. Kontrastująca z nimi turkusowa toń morza przywołuje skojarzenia z wybrzeżem Morza Śródziemnego.Park Safari Knuthenborg

Jedna z największych atrakcji turystycznych i kulturalnych Europy. Knuthenborg obejmuje 400 hektarowy park oraz zabudowania pałacowe o unikalnej architekturze. Turyści zmotoryzowani mogą nie wysiadając z samochodu lub autobusu podziwiać poruszające się w parku tygrysy syberyjskie, żyrafy, antylopy, zebry, nosorożce, wielbłądy, lamy czy strusie, małpy zaś ok.300 szt. nakarmić makaronem, siedząc w specjalnym wozie.

 

 Organizatorem wycieczek do Danii i Skandznawii jest

http://www.fregata.pl/

https://www.facebook.com/BiuroTurystykiSkandynawskiejFregata/

Autor: ania

Galeria zdjęć